Сонячний колектор

солнечный коллектор

Сонячне світло - найдоступніший і абсолютно безкоштовний природний ресурс, який людина навчилася збирати і перетворювати. До того ж сонце - це невичерпне джерело енергії. Саме завдяки цим якостям альтернативна сонячна енергетика стає з кожним днем все більш популярною і доступною.

Компанія «Еірвент» займається влаштуванням опалювальних систем на основі сонячних колекторів. До того ж, за допомогою сонячної енергії можна організувати гаряче водопостачання і підігрів води для технічних потреб.

Сонячний колектор - це пристрій, призначений для акумуляції теплової енергії сонця і передачі тепла теплоносію.

Геліосистеми ділять на дві групи:

● сезонні;

● цілорічні.

Сезонні сонячні колектори

сезонный солнечный коллектор

Сезонні колектори використовують в теплий період року для підігріву води. Найбільш актуальні такі системи для готелів, пансіонатів, дитячих таборів, заміських будинків, перебування людей в яких має сезонний характер, а саме з березня по жовтень. У конструкцію сезонних сонячних колекторів входить акумулюючий бак і нагрівальні вакуумні трубки, які і служать для прийому сонячної енергії. У бак подається холодна вода, коли бак заповнений - спрацьовує клапан, який перекриває подачу води. У нижній частині бака підключаються вакуумні трубки, які заповнюються водою і за допомогою сонячної енергії її нагрівають. Підігріта вода піднімається наверх і надходить в бак, де через спеціальний отвір здійснюється її забір. Сезонні сонячні колектори можуть встановлюватися як на дахах будівель, так і на відкритих майданчиках біля них, залежно від способу подачі води (самопливом або під тиском). До того ж, сезонні сонячні колектори, що працюють під тиском (термосифонним) можуть бути включені в магістраль водопостачання.

Цілорічні сонячні колектори

Цілорічні сонячні колектори здатні перетворювати сонячне світло не залежно від температури навколишнього середовища. Основні складові такої геліосистеми - це сонячний колектор, який встановлюється на вулиці, і накопичувальний бак з теплообмінником, який монтується в технічному приміщенні  будівлі, що обслуговується. Накопичувальний резервуар з'єднаний з сонячним колектором трубками, по яким циркулює незамерзаючий теплоносій, завдяки чому система не замерзає навіть при від'ємних температурах.

Ще сонячні колектори можна розділити на такі види: плоскі і вакуумні.

 Плоский сонячний колектор

 

ploskij

Плоский сонячний колектор являє собою пластину, що поглинає сонячне світло, яка має прозоре покриття і ізоляційний шар. При такій конструкції сонячні промені пропускаються через прозоре скло і акумулюються всередині колектора, де максимально ефективно поглинаються адсорбером, виконаним з алюмінію або міді. Потім тепло, отримане адсорбером, передається теплоносію.

Плоский сонячний колектор має відносно просту конструкцію і низьку вартість порівняно з вакуумним колектором, але при цьому його ККД високий тільки в теплу пору року, в холодний же період плоский сонячний колектор малоефективний.

Вакуумний сонячний колектор

 

vakyymnij

Вакуумний сонячний колектор завдяки застосуванню такої властивості вакууму як термоізоляція став єдиним способом перетворення сонячної енергії в холодний період року. По конструкції, застосовувані в вакуумних сонячних колекторах, скляні трубки нагадують термос, так як одна трубка з меншим діаметром вставляється в трубку з великим діаметром, між якими і створюється вакуум забезпечує термоізоляцію. Завдяки циліндричній формі труб сонячні промені постійно потрапляють на поглинаючу поверхню під потрібним кутом. До того ж, вакуумні трубки поглинають і розсіяні сонячні промені, що забезпечує роботу системи в похмуру погоду. Не залежно від кута падіння сонячних променів частина абсорбуючої речовини вакуумної трубки завжди знаходиться під прямим сонячним випромінюванням, як і в плоскому колекторі, забезпечуючи високу продуктивність.

Переваги сонячних колекторів

Геліосистеми на основі вакуумних колекторів можуть служити

● для гарячого водопостачання будинку, забезпечуючи повністю подачею гарячої води в літній період і на 60% в іншу пору року;

● для опалення будинку, забезпечуючи тепло в міжсезоння і економію на паливі в зимові місяці.

Геліосистеми покликані зробити Вас незалежними від підвищення цін на паливо.

Вкладаючи один раз на етапі влаштування системи - Ви забезпечуєте себе гарячою водою і теплом на довгі роки.

Крім усього іншого, не варто забувати про екологічність сонячних колекторів, оскільки при виробництві тепла і підігріві води не відбувається шкідливих викидів у навколишнє середовище.

Впевнені, що ознайомившись з геліосистемами Ви неодмінно захочете використовувати їх переваги в своїх будинках. А фахівці компанії «Еірвент» допоможуть провести розрахунки і підібрати обладнання оптимальне за ціною і якістю.

Живіть якісно і екологічно, вкладаючи свої чесно зароблені фінанси в майбутнє !!!!