Руфтоп (даховий кондиціонер)

даховий кондиціонер

 
Визначення дахового кондиціонера
Принцип роботи дахового кондиціонера
Область застосування дахових кондиціонерів
Переваги дахового кондиціонера

 

 

Устаткування для промислового кондиціонування відрізняється як за принципом роботи, функціями, так і за вартістю.

У даній статті звернемо Вашу увагу на дахові кондиціонери (руфтопи), які широко застосовуються для складських приміщень, торгових центрів, приміщень з великою площею.

Що ж таке даховий кондиціонер або руфтоп?

руфтоп

Даховий кондиціонер (rooftop) - це моноблочна установка для кондиціонування повітря, яку розміщують, як правило, на плоскому даху будівлі (завдяки чому, дане обладнання і отримало назву - даховий кондиціонер). У випадках, коли монтаж на даху неможливий, руфтоп встановлюють на спеціальну підставку біля будівлі.

Даховий кондиціонер має потужність в діапазоні 8-140 кВт, при цьому витрата повітря 1,5 тис.-25 тис. М³ / год.

Важливо відзначити, що руфтоп забезпечує не тільки охолодження, але і підігрів повітря, виконуючи функції опалювальної системи. До того ж, дахові кондиціонери сприяють вентиляції повітря в приміщеннях.

 

 

Який принцип роботи дахового кондиціонера (rooftop)?

даховий кондиціонер руфтопЗабір свіжого зовнішнього повітря здійснюється через повітрозабірну решітку. Рециркуляційне повітря через витяжні решітки забирається з приміщення і за допомогою системи повітропроводів подається в змішувальну камеру руфтопу 1, в якій здійснюється змішування свіжого і рециркуляційного повітря в заданому співвідношенні, яке регулюється за рахунок положення засувок 4. Даховий кондиціонер малої потужності не оснащуються змішувальної камерою, її функцію виконує підвідний повітропровід. Підготовлене змішане повітря проходить через фільтр 2 і подається на теплообмінник 3, де здійснюється підігрів або охолодження повітря, в залежності від обраного режиму роботи руфтопів. Для нагрівання повітря в холодний період року застосовують секцію нагріву 5, підігрів в якій може здійснюватися за рахунок газу, електрики чи води. Підготовлене повітря подається відцентровим вентилятором руфтопу по повітропроводу в приміщення. Конденсатор 6 охолоджується за рахунок зовнішнього повітря, що забирається з вулиці вентилятором, після чого відпрацьоване повітря викидається назовні.

Де застосовуються дахові кондиціонери (rooftop)?

rooftop даховий кондиціонер

Руфтоп (даховий кондиціонер) призначений для кондиціонування приміщень з великою площею.

Широко застосовуються rooftop для системи кондиціонування таких будівель, як торгові і торгово-розважальні центри, супермаркети і спорткомплекси, промислові та складські приміщення, офісні будівлі, театри, вокзали і аеропорти.

Як бачимо, область застосування дахових кондиціонерів досить велика завдяки існуючим перевагам, але про це нижче.

 

Чому варто обирати дахові кондиціонери для кондиціонування будівлі?

• Моноблочна конструкція руфтопів спрощує монтаж і подальше обслуговування агрегату.

• Даховий кондиціонер забезпечує створення комфортного мікроклімату по всій будівлі.

• Завдяки тому, що руфтоп розміщують на даху або за межами будівлі на спеціальному майданчику, площа приміщення не зменшується.

• Даховий кондиціонер відрізняється високою надійністю і має високу швидкість обігріву / охолодження повітря.

• Руфтоп застосовують комплексно: для кондиціонування повітря, опалення приміщень в холодний період, а також для вентиляції.

Важливо відзначити, що інженери компанії Airvent мають досвід проектування і монтажу систем кондиціонування на основі дахового кондиціонера!

Будемо раді відповісти на Ваші запитання за тел. 0671923242!