Водяне опалення

водяне опаленняВодяне опалення, мабуть, найпоширеніший і практичний вид опалювальних систем, найбільш поширений в житлових багатоповерхових будинках і котеджах, адміністративних і громадських будівлях.

Водяне опалення має ряд переваг:

- Невисока, безпечна температура поверхонь опалювальних приладів і трубопроводів;

- Вода має високу теплоємність і теплопровідність, завдяки чому тепло легко передається від теплоносія повітряному середовищу приміщення;

- Повітря в приміщенні прогрівається рівномірно;

радіатор опалення- Тривалий термін служби;

- Безшумна робота;

- Система проста в обслуговуванні та ремонті.

За принципом дії водяне опалення це замкнутий ланцюг, в якому роль генератора теплоти виконує котел. Гаряча вода, нагріта в котлі, трубопроводом доставляється до опалювальних приладів - радіаторів, потім вже остигша рідина знову повертається в котел. До того ж, система водяного опалення облаштована розширювальним баком, насосом, арматурою, манометром та іншими елементами, залежно від технологічної схеми.

опалення на заводіКотли можуть працювати на різному паливі: газ, електрика, вугілля, дрова, пелети і т.д. При цьому кожне паливо може мати свої переваги і недоліки, тому до вибору котла потрібно підходити відповідально і зі знанням справи. У цьому питанні Вам допоможуть інженери компанії «Еірвент».

Системи водяного опалення класифікують на одноконтурні та двоконтурні.

Одноконтурні служать тільки для опалення, а двоконтурні працюють і на опалення, і на підігрів води. Іноді влаштовують два одноконтурні системи, в якій один контур відповідає за опалення, а інший - за підігрів води. У цьому випадку, обидва контури працюють автономно.

радіатор

Залежно від розводки трубопроводу система опалення може бути однотрубна, двотрубна або колекторна (променева).

Однотрубна система передбачає послідовний рух теплоносія від одного радіатора до іншого, при цьому останні опалювальні прилади в системі будуть працювати менш ефективно.

У двотрубної системі опалення до кожного радіатора підводяться дві труби: одну з гарячою водою, інша для відведення відпрацьованої рідини. У такій системі всі опалювальні прилади мають однакову температуру.

При колекторній розводці трубопроводу до кожного радіатора від колектора підводяться дві труби (з гарячою водою, і з обраткою). При цьому температуру можна регулювати на кожному опалювальному приладі.

Завдяки безлічі варіантів вибору палива і схем підключення, система водяного опалення стала найбільш поширеною в нашій країні, незважаючи на існуючі недоліки:

- Генератор теплоти (котел) вимагає постійного контролю і, в деяких випадках, регулярного завантаження палива;

- При вимкненні опалення, необхідно зливати воду з метою попередження розмерзання труб;

- Влаштування системи водяного опалення потрібно організовувати на етапі будівництва або капітального ремонту;

- Проектування та монтаж повинні виконувати кваліфіковані фахівці, що тягне за собою додаткові витрати.

твердопаливний котелкотельня заводуопалювальна система для заводуавтоматика системи опалення

Інженери компанії "Еірвент" розроблять для Вас оптимальну схему водяного опалення!!!