VRF / VRV системи кондиціювання

fujitsu-vrf системи кондиціювання

• Що являє собою мультизональна система кондиціювання?

• Принцип роботи VRV / VRF системи

• Переваги мультизональної системи кондиціювання

Чи є у Вашому будинку приміщення, які важко нагрівати або охолоджувати? Або Ваші близькі сперечаються про те, яка температура повітря повинна бути. Можливо, Ви шукаєте способи скоротити свої рахунки за електроенергію.

Вирішити всі ці питання Вам допоможе організація окремих температурних зон у Вашому домі або іншому приміщенні. Для цих цілей використовують мультизональні системи кондиціювання.

Що являє собою мультизональна система кондиціювання?

VRF-VRV системи кондиціюванняМультизональна система - це система кондиціювання повітря, інвенторного типу, яка дозволяє створювати різні параметри мікроклімату в окремих приміщеннях будівлі. Число температурних зон в одній системі може сягати 60 при одному чи декількох зовнішніх блоках.

Не рідко мультизональні системи ще називають VRV (Variable Refrigerant Volum) або VRF (Variable Refrigerant Flow) системами, що в перекладі з англ. мови означає «змінюваний обсяг холодоагенту» або «змінюваний потік холодоагенту» відповідно, що по суті одне й те саме.

Чим же відрізняються VRV і VRF системи?

Все просто, мультизональні VRV системи були створені і запатентовані компанією Daikin, яка першою на ринку кліматичної техніки запустила мультизональні системи в виробництво. Аналогічні за принципом дії мультизональні системи інших виробників отримали назву VRF системи.

Принцип роботи VRV / VRF системи

мультизональные системы кондиционированияМультизональна система кондиціювання складається з одного або, в деяких випадках, декількох зовнішніх блоків і великої кількості внутрішніх блоків, які можуть бути різних типів і потужностей. Зовнішній блок з'єднується з внутрішніми блоками фреоновими магістралями. Компресор, розташований в зовнішньому блоці VRF системи, стискає фреон, який надходить туди в пароподібному стані. Потім стислий холодоагент трасами подається в теплообмінник, який може бути як з повітряним, так і з водяним охолодженням. Вентилятор обдуває теплообмінник, завдяки чому, фреон охолоджується, переходячи в рідкий стан. Після цього охолоджений холодоагент (0-15 ° С) надходить в розгалужувачі-рефнети, де його потік ділиться і фреоновими магістралями подається до внутрішніх блоків системи. Внутрішні блоки мають дросель-клапан, який регулює необхідну кількість фреону в поточний період. Далі холодоагент подається на випарник, який обдувається повітрям, що забирається з приміщення, яке обслуговується. Внаслідок, фреон кипить і спрямовується в компресор.

Мультизональна система може дво- або тритрубна. Двотрубна VRF система може бути застосована для змінного охолодження або підігріву повітря в приміщеннях, а тритрубна система дає можливість одночасно в одних приміщеннях охолоджувати повітря, а в інших нагрівати його.

 Переваги мультизональної системи кондиціювання

VRF системи кондиціювання1. Потужність системи може варіюватися від 10 до 400 кВт і більше, завдяки чому обладнання може бути застосовано як для будинку, комерційних приміщень, так і для промислових об'єктів.

2. Довжина фреонових магістралей може становити 1000 м, а перепад висот між зовнішнім блоком системи і внутрішніми блоками до 200 м.

3. VRV / VRF системи дуже гнучкі відносно підбору обладнання, тобто, в одній системі можуть використовуватися різні за типом і  потужністтю внутрішні блоки, припливні установки, повітряні завіси. До того ж, система при необхідності може бути доукомплектована внутрішніми блоками, а вже встановлені блоки можуть підключатися поетапно, в міру необхідності.

4. Мультизональні системи дають можливість регулювати параметри мікроклімату кожного приміщення окремо з високою точністю.

5. Система дозволяє заощаджувати електроенергію, за допомогою утилізації тепла.

6. Обладнання дуже надійне і має тривалий термін експлуатації.

7. Низька вартість обслуговування і експлуатації VRV / VRF системи дозволяє окупитися обладнанню найближчим часом.

8. Автоматизовані системи управління мультизональної кондиціювання роблять систему ще більш зручною, безпечною і економічною в процесі експлуатації.

Таким чином, VRF / VRV-системи це високоефективні і надійні системи кондиціювання повітря, гнучкі в проектуванні і прості в обслуговуванні. Завдяки всім перевагам мультизональні системи широко застосовуються в комерційному та промисловому кондиціюванні.

Фахівці ТОВ «Еірвент» допоможуть Вам визначитися з вибором системи кондиціювання, виконають проект, монтаж, а також обслуговування системи в процесі експлуатації.

Будемо раді відповісти на Ваші питання по тел. 067 192 32 42 !!!