Промисловий кондиціонер

Промышленный кондиционер

  Визначення промислового кондиціювання
►  Завдання промислового кондиціювання
►  Види промислових кондиціонерів

    ● Канальний кондиціонер

    ● Даховий кондиціонер (руфтоп)

    ● Чиллер-фанкойл

    ● VRV и VRF системи

    ● Прецизійні кондиціонери

Визначення промислового кондиціювання

Виробничі приміщення, торговельні комплекси, склади, тощо вимагають особливих кліматичних умов. Вимоги до параметрів мікроклімату можуть різко відрізнятися залежно від призначення приміщень, в одних приміщеннях повинна бути температура і вологість високі, в інших - при низькій температурі показник вологості високий і т.д. Оптимальні умови мікроклімату досягаються шляхом влаштування системи кондиціювання.

Промисловий кондиціонер - це кліматичне обладнання для охолодження / обігріву повітря в житлових або нежитлових виробничих приміщеннях площею від ста квадратних метрів і більше.

Для приміщень з великою площею і високими вимогами до якості повітряного середовища застосовують систему промислового кондиціювання. Устаткування для таких систем має високу потужність, більше 20 кВт.

Влаштування систем промислового кондиціювання вимагає фундаментальних знань і досвіду реалізації подібних проектів. Інженери компанії «Еірвент» мають досвід проектування та монтажу систем кондиціювання поліграфії, приміщень нафтопереробного виробництва, пекарні і т.д.

Розглянемо докладніше особливості систем промислового кондиціювання повітря.

Завдання промислового кондиціювання

промислове кондиціюванняПромислове кондиціювання вирішує ряд важливих завдань:

► створення комфортних умов для роботи людей, так як продуктивність і самопочуття людини безпосередньо залежить від стану повітряного середовища;

► підтримка оптимальних параметрів повітря для високої точності роботи устаткування, а також його довговічності;

► створення умов мікроклімату необхідних для нормального протікання технологічного процесу, зберігання продукції і т.д.

Види промислових кондиціонерів

Залежно від конструктиву і вимог, що пред'являються до обладнання, виділяють такі системи промислового кондиціювання:

канальне кондиціювання;

rooftop (даховий кондиціонер);

система чиллер-фанкойл;

VRV і VRF системи;

прецизійне кондиціювання.

1. Канальний кондиціонер

Канальний кондиціонер Київ

Канальне кондиціювання являє собою систему воздуховодів, решіток для забору і розподілу повітря по приміщенню, і власне канального кондиціонера. Такі системи доцільно розташовувати за підвісною стелею. Якщо розміри установки або архітектурні особливості приміщення не дозволяють її приховати в підстельовій зоні, то канальний кондиціонер встановлюють в технічному приміщенні.

Перевагою такої системи кондиціювання є можливість створення необхідних параметрів повітряногоКанальне кондиціювання середовища у великій кількості приміщень, а також на великій площі. Канальний кондиціонер працює за принципом рециркуляції з частковим підмішуванням свіжого повітря.

Недоліком цієї системи є неможливість зонування приміщень по температурному режиму, а також висока вартість обладнання для обслуговування невеликих площ.

Канальне кондиціювання доцільно влаштовувати у виробничих приміщеннях, офісних і торгових центрах, а також в котеджах.

 

2. Даховий кондиціонер

rooftop, даховий кондиціонер

Ще один тип промислового кондиціонування - даховий кондиціонер, який також називають Rooftop (руфтоп). Являє собою моноблочну установку, яку встановлюють на плоскому даху будівлі, що обслуговується, або на спеціальному майданчику біля неї, якщо монтаж на даху не представляється можливим. Руфтоп забезпечує комфортні умови мікроклімату в приміщеннях з великою площею, а також в багаторівневих будівлях.

Принцип роботи дахового кондиціонера наступний:

через повітрозабірні грати повітря потрапляє в камеру змішання свіжого і рециркуляційного повітря. Після чого проходить очистку у фільтрах і надходить у камеру з теплообмінниками, де охолоджується або підігрівається, залежно від режиму роботи rooftop (руфтопу). Коли температура зовнішнього повітря низька, додатковий підігрів відбувається за рахунок газового, електричного або водяного нагрівача. Далі підготовлене повітря через систему воздуховодів і повітророзподільників надходить у приміщення, створюючи комфортні умови мікроклімату.

Даховий кондиціонер (руфтоп) відрізняється наступними перевагами:

 

 • rooftop простота в монтажі та обслуговуванні системи, завдяки моноблочній конструкції кондиціонера;
 • створення оптимального температурного режиму у всіх приміщеннях будівлі, що обслуговується;
 • так як блок руфтопу розташовується на даху, або на спеціальній підставці за межами будівлі, корисна площа приміщення не зменшується;
 • руфтоп (rooftop) відрізняється високою надійністю і швидкістю обігріву або охолодження приміщень, за рахунок відсутності проміжного теплоносія;
 • даховий кондиціонер виконує як функцію охолодження повітря, так і обігріву.

Руфтоп прийнято встановлювати в приміщеннях з великою площею, таких як ресторани, супермаркети, складські приміщення, спортивні споруди і т.д.

 

3.Чиллер-фанкойл

чиллер-фанкойл

Промислове кондиціювання може бути реалізоване шляхом влаштування системи чиллер-фанкойл. Характерною особливістю такої системи кондиціювання є те, що замість фреону, між зовнішнім і внутрішнім блоком циркулює вода, яка охолоджується в чиллері (холодильній машині). Чиллер охолоджує воду за рахунок фреону, а за допомогою насосної станції охолоджена вода надходить по ізольованим трубопроводах до фанкойлів, які розташовуються безпосередньо в обслуговуваних приміщеннях, і регулюють параметри повітряного середовища.

Перевагами системи чиллер-фанкойл є:

 • регулювання параметрів мікроклімату приміщень і створення різних температурних зон в обслуговуваному будівлі;
 • можливість забезпечення комфортних параметрів повітряного середовища навіть у віддалених приміщеннях, так як відстань між чиллером і фанкойлами може регулюватися потужністю насосної станції і досягати кілька сотень метрів;
 • одна чиллер може обслуговувати велику кількість фанкойлів;
 • замість дорогих фреонових магістралей використовують звичайні трубопроводи, що знижує загальну вартість системи кондиціонування;
 • до того ж, дана система кондиціонування більш безпечна і екологічна, так як вода безперечно безпечніше фреону.Система чилер-фанкойлсистема кондиціювання чилер-фанкойлпромислове кондиціювання

 

 

4.VRV і VRF системи

vrv vrf системи

До промислових систем кондиціювання відносять мультизональні VRV і VRF системи. Рекомендуються такі системи для великих споруд, а також для приміщень з різними вимогами до параметрів мікроклімату. Принципової відмінності між VRV і VRF системами не існує, просто VRV системи запатентовані розробниками компанії Daikin, яка виробляє обладнання, а VRF системи є аналогами VRV систем інших виробників.

Мультизональні системи мають один зовнішній блок і безліч внутрішніх блоків, які й дозволяють регулювати параметри повітря в кожному окремо взятому приміщенні. При цьому внутрішні блоки можуть бути різних типів: настінні, касетні, канальні, напольно-стельові. В одній системі кондиціонування можуть застосовуватися різні типи внутрішніх блоків, що дозволяє підібрати обладнання з оптимальними показниками і необхідним дизайном.

Мультизональні системи, на рівні з іншими промисловими системами кондиціювання, мають свої переваги.

Переваги мультизональних систем кондиціювання

 • економічність, мультизональні системи дозволяють економити електроенергію, за рахунок утилізації тепла;
 • параметри повітряного середовища регулюються з високою точністю і в широкому діапазоні;
 • мультизональна система дає можливість влаштування додаткових внутрішніх блоків, вже в процесі експлуатації системи, а також поетапне підключення вже встановлених блоків;
 • можливість установки різних за типом, потужністю та дизайном внутрішніх блоків в одній системі;
 • висока надійність обладнання.

 

5. Прецизійний кондиціонер

Прецизійний кондиціонер

 Для обслуговування об'єктів зі спеціальним високоточним обладнанням застосовують прецизійні кондиціонери. Сфери застосування таких кондиціонерів різні: серверні і апаратні приміщення, банки даних, ЦОД, лабораторії та діагностичні приміщення, станції АТС, виробничі приміщення космічної промисловості, фармацевтики, мікроелектроніки та інше.
Прецизійні кондиціонери являють собою моноблок шафового типу, який встановлюється в приміщенні з метою забезпечення заданих параметрів мікроклімату (температури, вологості, швидкості руху повітря) з високою точністю.


Особливості прецизійного кондиціонування наступні:

 

 • задана температура підтримується з точністю в + 1 ° С;
 • відносна вологість підтримується з точністю в + 5%;
 • прецизійний кондиціонер працює в широкому температурному діапазоні + 50 ° С / -60 ° С;
 • надійність роботи в режимі безперервної експлуатації;
 • прецизійний кондиціонер простий в монтажі та обслуговуванні;
 • є можливість автоматизації та диспетчеризації системи кондиціювання.

Як бачите, ряд промислових систем кондиціювання повітря дуже різноманітний. Оптимально розроблена схема кондиціювання і грамотно підібране обладнання забезпечать необхідні кліматичні параметри приміщень, зроблять систему максимально продуктивною і економічною.


Компанія "Еірвент" пропонує обладнання провідних світових виробників кліматичної техніки Daikin, Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy Industries, Fujitsu, McQuay, Panasonic, Toshiba, Carrier, Neoclima, Summers, Midea, Digital.


Довіряйте вирішення питань з влаштування системи кондиціювання професіоналам компанії «Еірвент»!