Системи опалення приміщень

проектування системи опалення будинкуОпалення - комплекс пристроїв і апаратів, які забезпечують обігрів приміщень в холодний період року, компенсуючи тепловтрати і підтримуючи температуру повітря на комфортному для людини рівні.

Опалювальна система в основному складається з таких компонентів, як генератор теплоти, теплопроводи, опалювальні прилади.

Передача тепла в системі може здійснюватися за допомогою різних теплоносіїв - води, пари, повітря.

Водяне опалення

водяне опаленняВодяне опалення, мабуть, найпоширеніший і практичний вид опалювальних систем, найбільш поширений в житлових багатоповерхових будинках і котеджах, адміністративних і громадських будівлях.

Водяне опалення має ряд переваг:

- Невисока, безпечна температура поверхонь опалювальних приладів і трубопроводів;

- Вода має високу теплоємність і теплопровідність, завдяки чому тепло легко передається від теплоносія повітряному середовищу приміщення;

- Повітря в приміщенні прогрівається рівномірно;

Променисте опалення

Otoplenie-luchevoeПроменисте опалення  - обігрів приміщень відбувається шляхом передачі тепла від більш нагрітих поверхонь до менш нагрітих допомогою інфрачервоного випромінювання.

До променистих опалювальних системам відносять теплі підлоги, інфрачервоні панелі (стельові обігрівачі, настінні опалювальні прилади), до того ж обігрівачі можуть бути інтегровані в стіни та перекриття.

Теплоносієм, який нагріває елементи, що випромінюють тепло, може виступати гаряча вода, пара, гаряче повітря, електроенергія.

Променисте опалення стає все більш поширене, завдяки існуючим перевагам:

Повітряне опалення

воздушное отоплениеПовітряне опалення відрізняється від інших систем опалення тим, що теплоносієм виступає нагріте повітря. Часто застосовують таку систему опалення для виробничих приміщень, магазинів, складів, котеджів і т.д.

Переваги повітряного опалення наступні:

• система працює без проміжного теплоносія (води), завдяки чому приміщення швидше прогрівається;

• опалення може включатися і відключатися по мірі необхідності;

• температура встановлюється індивідуально для кожного приміщення залежно від його призначення;

X