Напівпромисловий кондиціонер

напівпромисловий кондиціонер

Приміщення відносно невеликої площі (від 50 кв.м до 300 кв.м) і різного призначення: кафе, ресторани, магазини, котеджі, багатокімнатні квартири і т.д. вимагають підтримки в приміщеннях параметрів мікроклімату комфортних для тривалого перебування людей. С цим завданням чудово впорається напівпромисловий кондиціонер. Загалом, під напівпромисловими кондиціонерами мають на увазі обладнання потужністю більше 5 кВт.

Напівпромислові кондиціонери підрозділяють на такі види:

 

канальні кондиціонери;

касетні кондиціонери;

підлого-стельові кондиціонери;

колонні кондиціонери;

мультизональні системи VRV і VRF.

 

канальний кондиціонер

1. Канальний кондиціонер

Напівпромислові кондиціонери канального типу мають меншу потужність порівняно з промисловими і здатні обслуговувати відповідно меншу площу. Але за принципом роботи і виконуваними завданнями  вони ідентичні з промисловими кондиціонерами канального типу.

Канальне кондиціювання являє собою систему воздуховодів, решіток для забору і розподілу повітря по приміщенню, і власне канального кондиціонера. Такі системи доцільно розташовувати за підвісною стелею. Якщо розміри установки або архітектурні особливості приміщення не дозволяють її приховати в підстельовій зоні, то канальний кондиціонер встановлюють в технічному приміщенні.

Перевагою такої системи кондиціювання є можливість створення необхідних параметрів повітряного середовища у великій кількості приміщень, а також на великій площі. Канальний кондиціонер працює за принципом рециркуляції з частковим підмішуванням свіжого повітря.

Недоліком цієї системи є неможливість зонування приміщень по температурному режиму, а також висока вартість обладнання для обслуговування невеликих площ.

Канальне кондиціювання доцільно влаштовувати у виробничих приміщеннях, офісних і торгових центрах, а також в котеджах.

 

2. Касетний кондиціонер

касетний кондиціонер

Касетні кондиціонери - являють собою спліт-систему, внутрішній блок якої монтується в підвісну стелю і розподіляє потік підготовленого повітря рівномірно в чотирьох напрямках.

Безперечними плюсами касетного кондиціонера є дизайн і рівномірність потоку повітря. Внутрішній блок деяких моделей має розміри відповідають розміру стельової плитки, завдяки чому касетний кондиціонер стає практично непомітним і чудово підходить для офісів, магазинів та інших приміщень з підвісною стелею. При цьому мінус - зменшення висоти приміщення за рахунок монтажу підвісної стелі.

 

3. Підлого-стельовий кондиціонер

підлого-стельові кондиціонери

Наступний тип напівпромислового кондиціювання - підлого-стельові кондиціонери. Це кліматичне обладнання, яке може монтуватися як під стелею, так і на підлозі. Вдале технічне рішення для приміщень, в яких немає можливості змонтувати кондиціонер на стіну або в підвісну стелю.

Стельові кондиціонери підходять для великих приміщень, малогабаритні і мають гарний дизайн, повітря розподіляється рівномірно під стелею і виключає можливість протягів.

Підлогові кондиціонери встановлюють впритул до стіни, рекомендуються для невеликих приміщень, в яких знаходиться велика кількість людей. Потік повітря спрямований вертикально вгору, що забезпечує безпечне перебування людей у ​​приміщенні.

4. Колонний кондиціонер

колонний кондиціонер

Колонні кондиціонери призначені для великих приміщень, таких як холи готелів, адміністративних будівель, магазинів та інше.

Внутрішній блок такого типу напівпромислових кондиціонерів має вигляд колони, він встановлюється на підлогу або на спеціальну підставку.

Потужність колонних кондиціонерів більш 7 кВт, що дозволяє поширювати потік повітря до 15 м.

Якщо в приміщенні зі значною площею немає можливості змонтувати кондиціонер на стіну або стелю на допомогу приходять колонні кондиціонери.

 

5. Мультізональні системи

VRF VRV система

Також до напівпромислових кондиціонерів можна віднести мультизональні системи, які відповідають промисловим VRV і VRF системам, але мають меншу потужність, а відповідно і розраховані на створення комфортних параметрів в меншій кількості приміщень. 

 Принципової відмінності між VRV і VRF системами не існує, просто VRV системи запатентовані розробниками компанії Daikin, яка виробляє обладнання, а VRF системи є аналогами VRV систем інших виробників.

Мультизональні системи мають один зовнішній блок і безліч внутрішніх блоків, які й дозволяють регулювати параметри повітря в кожному окремо взятому приміщенні. При цьому внутрішні блоки можуть бути різних типів: настінні, касетні, канальні, напольно-стельові. В одній системі кондиціонування можуть застосовуватися різні типи внутрішніх блоків, що дозволяє підібрати обладнання з оптимальними показниками і необхідним дизайном.

Мультизональні системи, на рівні з іншими промисловими системами кондиціювання, мають свої переваги:

  • економічність, мультизональні системи дозволяють економити електроенергію, за рахунок утилізації тепла;
  • параметри повітряного середовища регулюються з високою точністю і в широкому діапазоні;
  • мультизональна система дає можливість влаштування додаткових внутрішніх блоків, вже в процесі експлуатації системи, а також поетапне підключення вже встановлених блоків;
  • можливість установки різних за типом, потужністю та дизайном внутрішніх блоків в одній системі;
  • висока надійність обладнання.

Напівпромислові кондиціонери отримали широку популярність в приміщеннях ресторанів і барів, в котеджах і багатокімнатних квартирах, в магазинах і офісах. Завдяки різним типам кліматичного обладнання, ми підберемо для Вас оптимальне рішення по продуктивності і дизайну.

Компанія "Еірвент" пропонує обладнання провідних світових виробників кліматичної техніки Daikin, Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy Industries, Fujitsu, McQuay, Panasonic, Toshiba, Carrier, Neoclima, Summers, Midea, Digital.

Якщо у Вас немає часу на вивчення модельного ряду напівпромислових кондиціонерів, звертайтеся до фахівців компанії «Еірвент» і ми підберемо обладнання відповідно до Ваших вимог.