Вентиляція виробничих приміщень

вентиляція виробничих приміщень

Вентиляція виробничих приміщень складна інженерна система, що вимагає глибоких теоретичних знань і, звичайно ж, досвіду.

Не існує універсальної схеми вентиляції промислових будівель, тому що занадто багато різних факторів впливають на її вибір.

Досвідчені інженери компанії «Еірвент» зроблять проект системи вентиляції та проведуть монтаж обладнання, яке буде забезпечувати необхідний мікроклімат Ваших виробничих приміщень.

Одне з найважливіших завдань, яку виконує система вентиляції на виробництві - це подача свіжого повітря безпосередньо до місць роботи людей. Для цих цілей використовують місцеву припливну вентиляцію, до якої відносяться повітряні душі, оазиси і завіси.

Принцип роботи повітряного душа полягає в зосередженої подачі повітря з високою швидкістю. Таким чином, чисте повітря надходить безпосередньо на робочі місця, знижуючи температуру в робочій зоні і виробляючи обдув співробітників, які знаходяться під дією теплового опромінення.

Повітряні оазиси являють собою відгороджені пересувними перегородками зони виробничого приміщення, в яких відбувається нагнітання холодного повітря.

Повітряними завісами, застосовуваними при влаштуванні місцевої вентиляції, відсікають або перенаправляють повітряні потоки від печей, воріт і т.д.

Всі вище перелічені механізми місцевої припливної вентиляції забезпечують необхідні параметри мікроклімату робочих місць на виробництві.

Повітряне середовище виробничих приміщень може мати різні забруднення, залежно від характеру виробництва. У повітря можуть потрапляти пил, гази, пар, а також механічні забруднення (частинки деревини, металу, харчової продукції і так далі). Шкідливі речовини прийнято видаляти місцевими відсмоктувачами, які встановлюються безпосередньо над технологічною лінією (устаткуванням) і перешкоджають поширенню забруднень по всьому виробничому приміщенню. Місцева витяжна система може бути реалізована шляхом установки зонтів, витяжних шаф, бортових відсмоктувачів і т.д.

витяжний зонттехнологічна витяжказагальнообмінна вентиляціямісцева вентиляція промбудівель

Ще одне важливе завдання, яке виконують вентиляційні системи - забезпечення технологічності процесу. За технологією того чи іншого виробництва повітряне середовище повинне мати різні параметри. Наприклад, в гальванічних цехах мікроклімат повинен бути з підвищеною вологістю при нормальній і низькій температурі, а у фарбувальних цехах - при підвищеній вологості повинна бути і температура підвищена і т.д. Для створення необхідних параметрів мікроклімату використовують як місцеву, так і загальнообмінну вентиляцію, залежно від специфіки виробництва.

Особливість загальнообмінної вентиляції полягає у здійсненні повітрообміну у всьому виробничому приміщенні. Приплив свіжого повітря при цьому доцільно організовувати в нижній зоні приміщення, а витяжку - в підстельовій зоні, де концентрація шкідливих речовин найбільша.

Таким чином, безліч факторів, таких як технологія виробництва, кількість і характер викидів у повітряне середовище, забезпечення мікроклімату робочих зон і багато іншого визначають вибір системи вентиляції виробничих приміщень.

Фото реалізованих проектів

Припливно-витяжна установка вентиляції заводусистема вентиляції на виробництві

вентиляція припливно-витяжна заводуПрипливно-витяжна система вентиляції на виробництві
вентиляція припливно-витяжна заводуПрипливно-витяжна система вентиляції на виробництві

 

Підходьте до цього питання відповідально - звертайтеся до фахівців компанії «Еірвент»!