Вентиляція чистих приміщень

вентиляція чистих приміщень київ

• Визначення та вимоги до чистих приміщень

• Які ж приміщення відносяться до категорії «чистих»?

• Стандарти для чистих приміщень

• Системи вентиляції чистих приміщень

Визначення та вимоги до чистих приміщень

Перш за все, пропоную розібратися в тому, що таке «чисті приміщення» і які існують вимоги до якості їх повітряного середовища.

Отже, чисті приміщення - це виробничі приміщення, в яких необхідно підтримувати чистоту повітря в певних межах відповідно до вимог технологічного процесу (чутливого до забруднень).

При цьому контролюється саме число зважених часток, мікроорганізмів на одиницю об'єму, а не їх масова концентрація. Розмір частинок, кількість яких контролюється в чистих приміщеннях, лежить в діапазоні від 0,1 мкм до 5,0 мкм: 0,1; 0,2; 0,3; 0,5; 1,0 і 5,0 мкм.

Які ж приміщення відносяться до категорії «чистих»?

вентиляція лабораторій

В першу чергу, це приміщення з виробництва мікроелектроніки. Також, особливі вимоги до чистоти технологічного середовища висуваються у фармацевтичній індустрії при виробництві асептичних препаратів і біологічно активних субстанцій.

Нещодавно, в фармацевтиці чисті приміщення застосовувалися виключно для виробництва стерильної продукції. Зараз чисті приміщення - це невід'ємна частина при виробництві активних хімічних комплексів і біокомпонентів, а також широкого спектру нестерильних лікарських засобів.

вентиляція фармацевтичних підприємств

Чисті кімнати залишаються єдиним шляхом отримання стерильної продукції, знижуючи до мінімуму можливість забруднення стерильних лікарських препаратів мікроорганізмами і сторонніми частинками.

Виробництво оптичних систем, різного роду високочутливих датчиків, пристроїв мікромеханіки, високотехнологічних медичних виробів, проведення складних хірургічних операцій в медицині, наукові експерименти в дослідницьких центрах, виробництво харчових продуктів та їх інгредієнтів з використанням біотехнологій - це неповний спектр застосування чистих приміщень.

Стандарти для чистих приміщень

Вимоги до чистих приміщень викладені в документі ДСТУ EN 14644-1: 2009. Відповідно до стандарту чисті приміщення діляться на 9 класів чистоти, кожен з яких повинен відповідати вимогам зазначеним в таблиці 1:

класифікація чистих приміщень

У фармацевтичній промисловості діють свої вимоги до чистих приміщень. Це пов'язано з тим, що розміри критичних забруднень і мікроорганізмів в більшості своїй перевищують 0,5 мкм. Але на відміну від стандарту ДСТУ EN 14644-1: 2009 за виробництві фармацевтичної продукції нормуються як оснащені, тобто готові до випуску продукції приміщення, так і функціонують, тобто діючі в присутності персоналу і складових компонентів продукту.

Системи вентиляції чистих приміщень

Чистота повітряного середовища чистої кімнати досягається автоматизованими технічними засобами:

• вентиляцією з вертикальними ламінарними повітряними потоками,

• активною фільтрацією повітряного середовища,

• створенням надлишкового внутрішнього тиску,

• максимальною автоматизацією процесів тощо

а також організаційними заходами і протоколами виключають надходження забруднень (в тому числі і біологічних) із зовнішнього середовища за допомогою персоналу.

вентиляція в мікроелектронній промисловостісистема вентиляції чистих приміщень

Крім того, для забезпечення комфортної роботи людей в чистому приміщенні повинні забезпечуватися оптимальне освітлення, комфортна температура і вологість, кондиціювання, узгоджені з вимогами технологічного процесу.

Виконання жорстких вимог до чистоти повітря, які пред'являються до різних виробничих приміщень, можна досягти шляхом влаштування системи багатоступеневої фільтрації повітря.

    1. Перший рівень такої системи фільтрації - це фільтри грубої очистки. Такі фільтри очищують повітря від пилу і мікрочастинок.

    2. Другий рівень - фільтри тонкого очищення. Вони застосовуються як для вловлювання парів і газів, так і для захисту третього ступеня очищення від промислових аерозолів.

    3. Остання і найефективніша ступінь очищення - це НЕРА-фільтри. Їх використання дозволяє виключити накопичення пилу на всіх поверхнях по ходу руху повітря від фільтра до чистої кімнати.

Повітря, що надходить в чисте приміщення, повністю звільнене від шкідливих зважених часток.

Для зменшення припливу мікрозабруднень із зовні в «чисте приміщення» застосовують різні конструктивні (архітектурні) рішення, огороджувальні конструкції спеціального призначення, які мають підвищену герметичність вхідних груп, тамбур-шлюзи, шлюзи-бокси, спеціальні конструкції дверей і т.д.

Для скорочення проникнення шкідливостей в чисту кімнату з прилеглих приміщень створюють і підтримують в «чистих приміщеннях» надлишковий тиск.

Також для підтримки заданих параметрів повітря в чистих приміщеннях активно використовується метод розбавлення шкідливих часток за допомогою подачі очищеного повітря.

Таким чином, вентиляція чистих приміщень - це система високотехнологічна, що вимагає спеціальних знань і досвіду. Звернувшись до фахівців ТОВ «Еірвент» Ви отримаєте якісну, енергоеффектівную систему вентиляції повітря чистих приміщень.

Фото реалізованих проектів

вентиляція чистих приміщеньсистема вентиляції на виробництві

вентиляція припливно-витяжна заводусистема вентиляції для чистих приміщень
вентиляція в чистих приміщенняхмонтаж системи вентиляції на виробництві

Чекаємо на Ваші дзвінки за тел. 067 192 32 42!