вентиляція котеджу

Дім, безумовно, асоціюється з комфортом і теплом, але не кожна людина вкладає в ці поняття комфортні умови мікроклімату.

Хоча насправді саме забезпечення оптимальних параметрів повітряного середовища створюють у Вашому будинку таке довгоочікуване тепло в холодні зимові вечори, і таку бажану прохолоду жаркими літніми ночами.

Влаштування якісної системи вентиляції гарантовано створить комфортний клімат Вашого будинку.

Вибір між двома принципово різними схемами вентиляції, природньою та механічною, кожен клієнт робить самостійно, а про плюси і мінуси цих систем вентиляції ми розповімо докладніше.

Припустимо, що Ви віддали перевагу природній системі вентиляції приватного будинку.

Які ж переваги Ви отримаєте?

Перше і, мабуть, ключове - це зниження капітальних і експлуатаційних витрат, оскільки природна система вентиляції полягає лише у влаштуванні вентканалів, за якими буде надходити свіже повітря в приміщення і утилізуватися відпрацьоване, а також вентиляційні решітки, через які і буде відбуватися повітрообмін. Дана система не оснащена вентилятором або іншим спеціальним обладнанням, що й спричиняє виникнення наступних недоліків.

Для руху повітря природним шляхом, необхідне дотримання певних умов, для витяжки - температура повітря всередині приміщення повинна бути вище зовнішньої, тільки тоді буде достатній відтік відпрацьованого повітря з приміщень.

Але як бути, якщо ця умова не дотримана?

Відкривайте вікна, обвіюйте себе віялом, виходьте з дому .....

Не варіант, - скажете Ви!

Згоден, але ж витрати при цьому мінімальні.

І це, на жаль, ще не всі недоліки природної вентиляції.

Взимку тяга через вентканали посилюється і тепловтрати в приміщенні сильно зростають.

Для забезпечення припливу свіжого повітря в приміщення потрібні також особливі умови (різниця температур і вітровий тиск), відсутність яких порушить нормальний повітрообмін.

Що ж, картина з природньою системою вентиляції зрозуміла: взимку - гріємо вулицю через вентиляційні канали, а влітку прохолоджуємося за рахунок протягів.

Чи цього Ви прагнули?

Якщо ні, тоді пропонуємо організувати припливно-витяжну систему вентиляції, оснащену рекуператором з метою утилізації тепла.

Переваги такої системи:

  • організація необхідного повітрообміну в приміщенні;
  • створення комфортного температурного режиму;
  • відведення неприємних запахів з приміщень санвузлів і кухні;
  • підігрів припливного повітря шляхом утилізації тепла витяжного повітря;
  • можливість легкого регулювання параметрів мікроклімату за допомогою автоматизації припливно-витяжної установки.

Недолік цієї системи очевидний - витрати на обладнання, монтаж та електроенергію. Але ці витрати, безумовно, виправдані при наявних перевагах.

Думаю, Ви зробите правильний вибір системи вентиляції Вашого котеджу і вже в найближчому майбутньому переконаєтесь в доцільності такого інженерного рішення.

Звертайтеся до інженерів компанії «Еірвент» і вони підкажуть як зробити Вашу систему вентиляції економічною!